CKCA43CH1H151K100AA.pdf
| Image |
| Series | CKC | CKC | CKC | CKC | CKC |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 150pF | 150pF | 150pF | 150pF | 150pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| DielectricMaterial | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| NumberofCapacitors | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| TemperatureCoefficient | CH | CH | CH | CH | CH |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |