CKCM25X5R1E103M060AA.pdf
| Image |
| Series | CKC | CKC | CKC | CKC | CKC |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 10000pF | 10000pF | 10000pF | 10000pF | 10000pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| DielectricMaterial | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| NumberofCapacitors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) |