Cornell Dubilier Electronics (CDE) CMR04E750GPDR
Numéro de pièce
CMR04E750GPDR
Fabricant
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Catégorie :
Glimmer- und PTFE-Kondensatoren
Emballage
Radial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CMR04E750GPDR.pdf
Description
CMR MICA
Product details
1. How to order CMR04E750GPDR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CMR04E750GPDR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMR04E750GPDR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CMR04E750GPDR.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CMR CMR CMR CMR CMR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 75 pF 75 pF 75 pF 75 pF 75 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
DielectricMaterial Mica Mica Mica Mica Mica
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
LeadSpacing 0.150 (3.80mm) 0.150 (3.80mm) 0.150 (3.80mm) 0.150 (3.80mm) 0.150 (3.80mm)
Features General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Size/Dimension 0.370 L x 0.201 W (9.40mm x 5.10mm) 0.370 L x 0.201 W (9.40mm x 5.10mm) 0.370 L x 0.201 W (9.40mm x 5.10mm) 0.370 L x 0.201 W (9.40mm x 5.10mm) 0.370 L x 0.201 W (9.40mm x 5.10mm)