TE Connectivity Passive Product CPF0402B2K94E1
Numéro de pièce
CPF0402B2K94E1
Fabricant
TE Connectivity Passive Product
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
0402 (1005 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CPF0402B2K94E1.pdf
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402
Product details
1. How to order CPF0402B2K94E1 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CPF0402B2K94E1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPF0402B2K94E1?
Series CPF, Neohm CPF, Neohm CPF, Neohm CPF, Neohm CPF, Neohm
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms 2.94 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm) 0.014 (0.35mm)