Central Technologies CTC5F-272K
Numéro de pièce
CTC5F-272K
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTC5F-272K.pdf
Description
2700UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
Product details
1. How to order CTC5F-272K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTC5F-272K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTC5F-272K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTC5F-272K.
7.How to contact us to get technical supports, such as CTC5F-272K pin diagram, CTC5F-272K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTC5F CTC5F CTC5F CTC5F CTC5F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 2.7 mH 2.7 mH 2.7 mH 2.7 mH 2.7 mH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) - - - - -
Current-Saturation(Isat) 83mA 83mA 83mA 83mA 83mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 47.3Ohm Max 47.3Ohm Max 47.3Ohm Max 47.3Ohm Max 47.3Ohm Max
Q@Freq 47 @ 250kHz 47 @ 250kHz 47 @ 250kHz 47 @ 250kHz 47 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant 920kHz 920kHz 920kHz 920kHz 920kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 kHz 250 kHz 250 kHz 250 kHz 250 kHz