Central Technologies CTCVCF-100M
Numéro de pièce
CTCVCF-100M
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTCVCF-100M.pdf
Description
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTCVCF-100M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-100M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-100M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-100M.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2.9 A 2.9 A 2.9 A 2.9 A 2.9 A
Current-Saturation(Isat) 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max
Q@Freq 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz 55 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz 38MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz