Central Technologies CTCVCF-122K
Numéro de pièce
CTCVCF-122K
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTCVCF-122K.pdf
Product details
1. How to order CTCVCF-122K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-122K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-122K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-122K.
Material-Core - - - - -
Inductance 1.2 mH 1.2 mH 1.2 mH 1.2 mH 1.2 mH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA 350 mA
Current-Saturation(Isat) 448mA 448mA 448mA 448mA 448mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 5.5Ohm Max 5.5Ohm Max 5.5Ohm Max 5.5Ohm Max 5.5Ohm Max
Q@Freq 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz 70 @ 252kHz
Frequency-SelfResonant 680kHz 680kHz 680kHz 680kHz 680kHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz