Central Technologies CTCVCF-151J
Numéro de pièce
CTCVCF-151J
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Axial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTCVCF-151J.pdf
Description
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTCVCF-151J on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-151J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-151J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-151J.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF CTCVCF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 960 mA 960 mA 960 mA 960 mA 960 mA
Current-Saturation(Isat) 1.21A 1.21A 1.21A 1.21A 1.21A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max 800mOhm Max
Q@Freq 35 @ 796kHz 35 @ 796kHz 35 @ 796kHz 35 @ 796kHz 35 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant 2MHz 2MHz 2MHz 2MHz 2MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz