Central Technologies CTCVCF-331K
Numéro de pièce
CTCVCF-331K
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTCVCF-331K.pdf
Product details
1. How to order CTCVCF-331K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-331K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-331K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-331K.
Material-Core - - - - -
Inductance 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH 330 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA 630 mA
Current-Saturation(Isat) 735mA 735mA 735mA 735mA 735mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.4Ohm Max 1.4Ohm Max 1.4Ohm Max 1.4Ohm Max 1.4Ohm Max
Q@Freq 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant 1.4MHz 1.4MHz 1.4MHz 1.4MHz 1.4MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz