Central Technologies CTCVCF-680J
Numéro de pièce
CTCVCF-680J
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTCVCF-680J.pdf
Product details
1. How to order CTCVCF-680J on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTCVCF-680J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCVCF-680J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTCVCF-680J.
Material-Core - - - - -
Inductance 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 1.62 A 1.62 A 1.62 A 1.62 A 1.62 A
Current-Saturation(Isat) 1.79A 1.79A 1.79A 1.79A 1.79A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max 250mOhm Max
Q@Freq 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz 20 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 3.8MHz 3.8MHz 3.8MHz 3.8MHz 3.8MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz