Central Technologies CTDO3340PF-153
Numéro de pièce
CTDO3340PF-153
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
CTDO3340PF-153.pdf
Description
15UH SMD POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTDO3340PF-153 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTDO3340PF-153 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTDO3340PF-153?
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTDO3340PF CTDO3340PF CTDO3340PF CTDO3340PF CTDO3340PF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
Current-Saturation(Isat) 7A 7A 7A 7A 7A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz