Central Technologies CTDSS1005F-102M
Numéro de pièce
CTDSS1005F-102M
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTDSS1005F-102M.pdf
Description
1.0UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Product details
1. How to order CTDSS1005F-102M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTDSS1005F-102M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTDSS1005F-102M?
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTDSS1005F CTDSS1005F CTDSS1005F CTDSS1005F CTDSS1005F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A 6.5 A
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 10mOhm Max 10mOhm Max 10mOhm Max 10mOhm Max 10mOhm Max
Q@Freq 23 @ 7.96MHz 23 @ 7.96MHz 23 @ 7.96MHz 23 @ 7.96MHz 23 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz