Central Technologies CTGS104F-181K
Numéro de pièce
CTGS104F-181K
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
Nonstandard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTGS104F-181K.pdf
Description
180UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Product details
1. How to order CTGS104F-181K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTGS104F-181K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTGS104F-181K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTGS104F-181K.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTGS104F CTGS104F CTGS104F CTGS104F CTGS104F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 180 µH 180 µH 180 µH 180 µH 180 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) - - - - -
Current-Saturation(Isat) 560mA 560mA 560mA 560mA 560mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 620mOhm Max 620mOhm Max 620mOhm Max 620mOhm Max 620mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz