Central Technologies CTMC1008F-2R2K
Numéro de pièce
CTMC1008F-2R2K
Fabricant
Central Technologies
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
1008 (2520 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTMC1008F-2R2K.pdf
Description
2.2UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Product details
1. How to order CTMC1008F-2R2K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTMC1008F-2R2K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTMC1008F-2R2K?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F CTMC1008F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.55Ohm Max 1.55Ohm Max 1.55Ohm Max 1.55Ohm Max 1.55Ohm Max
Q@Freq 30 @ 7.96MHz 30 @ 7.96MHz 30 @ 7.96MHz 30 @ 7.96MHz 30 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 105MHz 105MHz 105MHz 105MHz 105MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz