Cypress Semiconductor Corp CY7C0831AV-167BBC
Numéro de pièce
CY7C0831AV-167BBC
Fabricant
Cypress Semiconductor Corp
Catégorie :
Speicher
Emballage
144-LBGA
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CY7C0831AV-167BBC.pdf
Description
DUAL-PORT SRAM, 128KX18, 4NS
Product details
1. How to order CY7C0831AV-167BBC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CY7C0831AV-167BBC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C0831AV-167BBC?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 2Mb (128K x 18) 2Mb (128K x 18) 2Mb (128K x 18) 2Mb (128K x 18) 2Mb (128K x 18)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime - - - - -
Voltage-Supply 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)