Diodes Incorporated D20V0S1U2LP20-7
Numéro de pièce
D20V0S1U2LP20-7
Fabricant
Diodes Incorporated
Catégorie :
TVS - Dioden
Emballage
2-UDFN
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.D20V0S1U2LP20-7.pdf
Description
TVS DIODE 20VWM 37VC U-DFN2020-2
Product details
1. How to order D20V0S1U2LP20-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the D20V0S1U2LP20-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D20V0S1U2LP20-7?
Package/Case 2-UDFN 2-UDFN 2-UDFN 2-UDFN 2-UDFN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V (Max) 20V (Max) 20V (Max) 20V (Max) 20V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 22V 22V 22V 22V 22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 37V 37V 37V 37V 37V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 120A (8/20µs) 120A (8/20µs) 120A (8/20µs) 120A (8/20µs) 120A (8/20µs)
Power-PeakPulse 4400W (4.4kW) 4400W (4.4kW) 4400W (4.4kW) 4400W (4.4kW) 4400W (4.4kW)
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 880pF @ 1MHz 880pF @ 1MHz 880pF @ 1MHz 880pF @ 1MHz 880pF @ 1MHz