DT62PW480D.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DT62PW480D.
| Image |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | DT62-D (62W) | DT62-D (62W) | DT62-D (62W) | DT62-D (62W) | DT62-D (62W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 48V | 48V | 48V | 48V | 48V |
| Current-Output(Max) | 1.36A | 1.36A | 1.36A | 1.36A | 1.36A |
| Power(Watts) | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W |
| NoLoadPowerConsumption | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) |
| Polarization | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C |
| OutputConnector | Power DIN, 4 Pin | Power DIN, 4 Pin | Power DIN, 4 Pin | Power DIN, 4 Pin | Power DIN, 4 Pin |
| CordLength | 41.34 (1.05m) | 41.34 (1.05m) | 41.34 (1.05m) | 41.34 (1.05m) | 41.34 (1.05m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) | 5.20 L x 2.71 W x 1.57 H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm) |