Panasonic Electronic Components ECW-H12563JVB
Numéro de pièce
ECW-H12563JVB
Fabricant
Panasonic Electronic Components
Catégorie :
Folienkondensatoren
Emballage
Radial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.ECW-H12563JVB.pdf
Description
CAP FILM 0.056UF 5% 1.25KVDC RAD
Product details
1. How to order ECW-H12563JVB on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ECW-H12563JVB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECW-H12563JVB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-H12563JVB.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V) ECW-H(V)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.056 µF 0.056 µF 0.056 µF 0.056 µF 0.056 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.102 L x 0.453 W (28.00mm x 11.50mm) 1.102 L x 0.453 W (28.00mm x 11.50mm) 1.102 L x 0.453 W (28.00mm x 11.50mm) 1.102 L x 0.453 W (28.00mm x 11.50mm) 1.102 L x 0.453 W (28.00mm x 11.50mm)
Height-Seated(Max) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm)