EDC474Z5R5H.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EDC474Z5R5H.
| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | EDC | EDC | EDC | EDC | EDC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 mF | 470 mF | 470 mF | 470 mF | 470 mF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 50Ohm @ 1kHz | 50Ohm @ 1kHz | 50Ohm @ 1kHz | 50Ohm @ 1kHz | 50Ohm @ 1kHz |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 0.453 Dia (11.50mm) | 0.453 Dia (11.50mm) | 0.453 Dia (11.50mm) | 0.453 Dia (11.50mm) | 0.453 Dia (11.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |