Panasonic Electronic Components EEF-KX0E221RE
Numéro de pièce
EEF-KX0E221RE
Fabricant
Panasonic Electronic Components
Catégorie :
Aluminium-Polymer-Kondensatoren
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EEF-KX0E221RE.pdf
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
Product details
1. How to order EEF-KX0E221RE on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EEF-KX0E221RE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EEF-KX0E221RE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEF-KX0E221RE.
Image EEF-KX0E221RE EEF-KX0D331RE EEF-KX0E331RE EEF-KX0D471RE EEF-KX0E391RE
Numéro de pièce EEF-KX0E221RE EEF-KX0D331RE EEF-KX0E331RE EEF-KX0D471RE EEF-KX0E391RE
Series KX KX KX KX KX
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Polymer Polymer Polymer Polymer Polymer
Capacitance 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 9mOhm 9mOhm 9mOhm 9mOhm 9mOhm
Lifetime@Temp 5500 Hrs @ 125°C 5500 Hrs @ 125°C 5500 Hrs @ 125°C 5500 Hrs @ 125°C 5500 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Features - - - - -
RippleCurrent@LowFrequency - - - - -
RippleCurrent@HighFrequency 6.3 A @ 100 kHz 6.3 A @ 100 kHz 6.3 A @ 100 kHz 6.3 A @ 100 kHz 6.3 A @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
SurfaceMountLandSize 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)