| Image |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SMH | SMH | SMH | SMH | SMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 71mOhm @ 120Hz | 71mOhm @ 120Hz | 71mOhm @ 120Hz | 71mOhm @ 120Hz | 71mOhm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.81 A @ 120 Hz | 2.81 A @ 120 Hz | 2.81 A @ 120 Hz | 2.81 A @ 120 Hz | 2.81 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.0348 A @ 100 kHz | 3.0348 A @ 100 kHz | 3.0348 A @ 100 kHz | 3.0348 A @ 100 kHz | 3.0348 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) |