Rohm Semiconductor ESR01MZPF3901
Numéro de pièce
ESR01MZPF3901
Fabricant
Rohm Semiconductor
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
0402 (1005 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.ESR01MZPF3901.pdf
Description
ANTI-SURGE CHIP RESISTORS
Product details
1. How to order ESR01MZPF3901 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ESR01MZPF3901 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESR01MZPF3901?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESR01MZPF3901.
Series ESR ESR ESR ESR ESR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms 3.9 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)