| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 7V | 7V | 7V | 7V | 7V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.8V @ 7A | 0.8V @ 7A | 0.8V @ 7A | 0.8V @ 7A | 0.8V @ 7A |
| Current-Output | 7A | 7A | 7A | 7A | 7A |
| Current-Quiescent(Iq) | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB (120Hz) | 80dB (120Hz) | 80dB (120Hz) | 80dB (120Hz) | 80dB (120Hz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C |