Taiyo Yuden FBTH1608HE600-T
Numéro de pièce
FBTH1608HE600-T
Fabricant
Taiyo Yuden
Catégorie :
Ferritperlen und -chips
Emballage
0603 (1608 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FBTH1608HE600-T.pdf
Description
FERRITE BEAD,HIGH CURRENT, 0603
Product details
1. How to order FBTH1608HE600-T on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FBTH1608HE600-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FBTH1608HE600-T?
Fabricant Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series FB FB FB FB FB
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 1 1 1 1 1
Impedance@Frequency 60 Ohms @ 100 MHz 60 Ohms @ 100 MHz 60 Ohms @ 100 MHz 60 Ohms @ 100 MHz 60 Ohms @ 100 MHz
CurrentRating(Max) 2.25A 2.25A 2.25A 2.25A 2.25A
DCResistance(DCR)(Max) 25mOhm 25mOhm 25mOhm 25mOhm 25mOhm
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Height(Max) 0.037 (0.95mm) 0.037 (0.95mm) 0.037 (0.95mm) 0.037 (0.95mm) 0.037 (0.95mm)
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)