FGG.0B.302.CLAD56Z.pdf
| Image |
| Fabricant | LEMO | LEMO | LEMO | LEMO | LEMO |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 0B | 0B | 0B | 0B | 0B |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Number of Positions | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Shell Size - Insert | 302 | 302 | 302 | 302 | 302 |
| Shell Size MIL | - | - | - | - | - |
| Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Termination,Fastening | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup | Solder Cup |
| Item22 | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull | Push-Pull |
| Item23 | G | G | G | G | G |
| Item24 | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Item25 | Brass | Brass | Brass | Brass | Brass |
| Item26 | Chrome | Chrome | Chrome | Chrome | Chrome |
| Item27 | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Item28 | Silver | Silver | Silver | Silver | Silver |
| Item30 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 | UL94 V-0 |
| Item31 | Backshell | Backshell | Backshell | Backshell | Backshell |
| Item32 | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| Item33 | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Item34 | - | - | - | - | - |
| Item35 | 0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm) | 0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm) | 0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm) | 0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm) | 0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm) |