FRS2.8-16LG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FRS2.8-16LG.
| Image |
| Fabricant | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Series | FRS | FRS | FRS | FRS | FRS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Round Spacer | Round Spacer | Round Spacer | Round Spacer | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded | Unthreaded | Unthreaded | Unthreaded | Unthreaded |
| Gender | Female, Female | Female, Female | Female, Female | Female, Female | Female, Female |
| ScrewThreadSize | #4-40 | #4-40 | #4-40 | #4-40 | #4-40 |
| Diameter-Inside | 0.142 (3.60mm) | 0.142 (3.60mm) | 0.142 (3.60mm) | 0.142 (3.60mm) | 0.142 (3.60mm) |
| Diameter-Outside | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) |
| BetweenBoardHeight | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |
| Length-Overall | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |