Eaton - Bussmann Electrical Division FWS-15A20F
Numéro de pièce
FWS-15A20F
Fabricant
Eaton - Bussmann Electrical Division
Catégorie :
Elektrische Sicherungen, Spezialsicherungen
Emballage
Cartridge, Non-Standard
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FWS-15A20F.pdf
Description
FUSE CARTRIDGE 15A 1.4KVAC/1KVDC
Product details
1. How to order FWS-15A20F on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FWS-15A20F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FWS-15A20F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FWS-15A20F.
7.How to contact us to get technical supports, such as FWS-15A20F pin diagram, FWS-15A20F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FWS FWS FWS FWS FWS
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge Cartridge Cartridge Cartridge Cartridge
CurrentRating(Amps) 15A 15A 15A 15A 15A
VoltageRating-AC 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV
VoltageRating-DC 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV