Hirose Electric Co Ltd FX18-40S-0.8SV10
Numéro de pièce
FX18-40S-0.8SV10
Fabricant
Hirose Electric Co Ltd
Catégorie :
Rechteck-Steckverbinder - Arrays, Kantenausführung Mezzanine (Platine-zu-Platine)
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FX18-40S-0.8SV10.pdf
Description
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Product details
1. How to order FX18-40S-0.8SV10 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FX18-40S-0.8SV10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FX18-40S-0.8SV10?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series FunctionMax™ FX18 FunctionMax™ FX18 FunctionMax™ FX18 FunctionMax™ FX18 FunctionMax™ FX18
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 40 40 40 40 40
Pitch 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
MatedStackingHeights 10mm, 20mm 10mm, 20mm 10mm, 20mm 10mm, 20mm 10mm, 20mm