Hirose Electric Co Ltd FX6A-40S-0.8SV2(71)
Numéro de pièce
FX6A-40S-0.8SV2(71)
Fabricant
Hirose Electric Co Ltd
Catégorie :
Rechteck-Steckverbinder - Arrays, Kantenausführung Mezzanine (Platine-zu-Platine)
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FX6A-40S-0.8SV2(71).pdf
Description
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Product details
1. How to order FX6A-40S-0.8SV2(71) on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FX6A-40S-0.8SV2(71) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FX6A-40S-0.8SV2(71)?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series FX6 FX6 FX6 FX6 FX6
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 40 40 40 40 40
Pitch 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness - - - - -
MatedStackingHeights 7mm, 8mm, 9mm 7mm, 8mm, 9mm 7mm, 8mm, 9mm 7mm, 8mm, 9mm 7mm, 8mm, 9mm