Hirose Electric Co Ltd FX8-40S-SV(21)
Numéro de pièce
FX8-40S-SV(21)
Fabricant
Hirose Electric Co Ltd
Catégorie :
Rechteck-Steckverbinder - Arrays, Kantenausführung Mezzanine (Platine-zu-Platine)
Emballage
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FX8-40S-SV(21).pdf
Description
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Product details
1. How to order FX8-40S-SV(21) on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FX8-40S-SV(21) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FX8-40S-SV(21)?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series FunctionMax™ FX8 FunctionMax™ FX8 FunctionMax™ FX8 FunctionMax™ FX8 FunctionMax™ FX8
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 40 40 40 40 40
Pitch 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness - - - - -
MatedStackingHeights 3mm, 4mm 3mm, 4mm 3mm, 4mm 3mm, 4mm 3mm, 4mm