IQG48047A096V-1D1-R.pdf
| Image |
| Package/Case | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | iQG (400W) | iQG (400W) | iQG (400W) | iQG (400W) | iQG (400W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 9.6V | 9.6V | 9.6V | 9.6V | 9.6V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 47A | 47A | 47A | 47A | 47A |
| Power(Watts) | 450 W | 450 W | 450 W | 450 W | 450 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 94.5% | 94.5% | 94.5% | 94.5% | 94.5% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.28 L x 1.45 W x 0.52 H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.52 H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.52 H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.52 H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.52 H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm) |