KTPS18-07525MP-VI-P2.pdf
| Image |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | KTPS18 (18W) | KTPS18 (18W) | KTPS18 (18W) | KTPS18 (18W) | KTPS18 (18W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage-Output | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Current-Output(Max) | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A |
| Power(Watts) | 19 W | 19 W | 19 W | 19 W | 19 W |
| NoLoadPowerConsumption | - | - | - | - | - |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | Multi-Blade | Multi-Blade | Multi-Blade | Multi-Blade | Multi-Blade |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) | 2.95 L x 1.41 W x 2.58 H (75.0mm x 35.8mm x 65.6mm) |