Taiyo Yuden LB2016T2R2MV
Numéro de pièce
LB2016T2R2MV
Fabricant
Taiyo Yuden
Catégorie :
Festinduktivitäten
Emballage
0806 (2016 Metric)
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LB2016T2R2MV.pdf
Description
FIXED IND 2.2UH 375MA 130MOHM SM
Product details
1. How to order LB2016T2R2MV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LB2016T2R2MV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LB2016T2R2MV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LB2016T2R2MV.
Fabricant Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series LB LB LB LB LB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 375 mA 375 mA 375 mA 375 mA 375 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm 130mOhm 130mOhm 130mOhm 130mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz 70MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz