LFR601001CID.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LFR601001CID.
| Image |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | LFR | LFR | LFR | LFR | LFR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail |
| FuseSize | 1.339 Dia x 7.874 L (34mm x 200mm) | 1.339 Dia x 7.874 L (34mm x 200mm) | 1.339 Dia x 7.874 L (34mm x 200mm) | 1.339 Dia x 7.874 L (34mm x 200mm) | 1.339 Dia x 7.874 L (34mm x 200mm) |
| CurrentRating(Amps) | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| FuseType | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge |
| FuseholderType | Block | Block | Block | Block | Block |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |