LP3964ET-2.5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LP3964ET-2.5.
| Image |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 7V | 7V | 7V | 7V | 7V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 800mA | 0.35V @ 800mA | 0.35V @ 800mA | 0.35V @ 800mA | 0.35V @ 800mA |
| Current-Output | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 9 mA | 9 mA | 9 mA | 9 mA | 9 mA |
| Current-Supply(Max) | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |