Carling Technologies LRGSCK511-R-L-B-E/024V
Numéro de pièce
LRGSCK511-R-L-B-E/024V
Fabricant
Carling Technologies
Catégorie :
Wippschalter
Emballage
Fiche technique
LRGSCK511-R-L-B-E/024V.pdf
Description
SWITCH ROCKER
Product details
1. How to order LRGSCK511-R-L-B-E/024V on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LRGSCK511-R-L-B-E/024V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LRGSCK511-R-L-B-E/024V?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LGR LGR LGR LGR LGR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Green Green Green Green Green
ActuatorMarking O - O - O - O - O -
IlluminationVoltage(Nominal) 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm