Carling Technologies LTA201-PB-B-C/12V
Numéro de pièce
LTA201-PB-B-C/12V
Fiche technique
LTA201-PB-B-C/12V.pdf
Product details
1. How to order LTA201-PB-B-C/12V on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LTA201-PB-B-C/12V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTA201-PB-B-C/12V?
CurrentRating(Amps) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Black Black Black Black Black
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent Incandescent
IlluminationVoltage(Nominal) 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm