Carling Technologies LTA201-TA-B/12V
Numéro de pièce
LTA201-TA-B/12V
Fabricant
Carling Technologies
Catégorie :
Wippschalter
Emballage
Fiche technique
LTA201-TA-B/12V.pdf
Description
SWITCH ROCKER
Product details
1. How to order LTA201-TA-B/12V on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LTA201-TA-B/12V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTA201-TA-B/12V?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LTA LTA LTA LTA LTA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Amber Amber Amber Amber Amber
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationVoltage(Nominal) 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC 12 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm