Carling Technologies LTA201-TC-B/250N
Numéro de pièce
LTA201-TC-B/250N
Fiche technique
LTA201-TC-B/250N.pdf
Product details
1. How to order LTA201-TC-B/250N on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LTA201-TC-B/250N price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTA201-TC-B/250N?
CurrentRating(Amps) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Clear Clear Clear Clear Clear
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor Neon, Clear Neon, Clear Neon, Clear Neon, Clear Neon, Clear
IlluminationVoltage(Nominal) 250 VAC 250 VAC 250 VAC 250 VAC 250 VAC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm