Carling Technologies LTA211-TG-W/220V
Numéro de pièce
LTA211-TG-W/220V
Fabricant
Carling Technologies
Catégorie :
Wippschalter
Emballage
Fiche technique
LTA211-TG-W/220V.pdf
Description
SWITCH ROCKER
Product details
1. How to order LTA211-TG-W/220V on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LTA211-TG-W/220V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTA211-TG-W/220V?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LTA LTA LTA LTA LTA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC) 15A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Green Green Green Green Green
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
IlluminationTypeColor Neon, Green Neon, Green Neon, Green Neon, Green Neon, Green
IlluminationVoltage(Nominal) 220 VAC 220 VAC 220 VAC 220 VAC 220 VAC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm Rectangular - 28.57mm x 13.97mm