Rohm Semiconductor LTR10EVHFL6R20
Numéro de pièce
LTR10EVHFL6R20
Fabricant
Rohm Semiconductor
Catégorie :
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Emballage
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LTR10EVHFL6R20.pdf
Description
RES SMD 6.2 OHM 1/2W 0805 WIDE
Product details
1. How to order LTR10EVHFL6R20 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LTR10EVHFL6R20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTR10EVHFL6R20?
Series LTR LTR LTR LTR LTR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 6.2 Ohms 6.2 Ohms 6.2 Ohms 6.2 Ohms 6.2 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C ±150ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm) 0.047 L x 0.079 W (1.20mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)