Nichicon MABA034250KHL
Numéro de pièce
MABA034250KHL
Fabricant
Nichicon
Catégorie :
Folienkondensatoren
Emballage
Radial
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MABA034250KHL.pdf
Description
FILM CAP BOXED RADIAL
Product details
1. How to order MABA034250KHL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MABA034250KHL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MABA034250KHL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MABA034250KHL.
Fabricant Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MAB MAB MAB MAB MAB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF 2.5 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
VoltageRating-DC 500V 500V 500V 500V 500V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm) 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm) 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm) 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm) 1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm) 1.083 (27.50mm)