MAKK2016T2R2M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAKK2016T2R2M.
| Image |
| Fabricant | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | MCOIL™, MA | MCOIL™, MA | MCOIL™, MA | MCOIL™, MA | MCOIL™, MA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Inductance | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 160mOhm Max | 160mOhm Max | 160mOhm Max | 160mOhm Max | 160mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2 MHz | 2 MHz | 2 MHz | 2 MHz | 2 MHz |