Taiwan Semiconductor Corporation MBR10100CTH
Numéro de pièce
MBR10100CTH
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Catégorie :
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Emballage
TO-220-3
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MBR10100CTH.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Product details
1. How to order MBR10100CTH on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBR10100CTH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR10100CTH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR10100CTH.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A 950 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V 100 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C