Taiwan Semiconductor Corporation MBR10L100CT
Numéro de pièce
MBR10L100CT
Fabricant
Taiwan Semiconductor Corporation
Catégorie :
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Emballage
TO-220-3
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MBR10L100CT.pdf
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Product details
1. How to order MBR10L100CT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBR10L100CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR10L100CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR10L100CT.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A 850 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 20 µA @ 100 V 20 µA @ 100 V 20 µA @ 100 V 20 µA @ 100 V 20 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C