ME90A1803N01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ME90A1803N01.
| Image |
| Packaging | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk |
| Series | ME90 (90W) | ME90 (90W) | ME90 (90W) | ME90 (90W) | ME90 (90W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Current-Output(Max) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Power(Watts) | 90 W | 90 W | 90 W | 90 W | 90 W |
| NoLoadPowerConsumption | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 5.91 L x 2.58 W x 1.34 H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm) | 5.91 L x 2.58 W x 1.34 H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm) | 5.91 L x 2.58 W x 1.34 H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm) | 5.91 L x 2.58 W x 1.34 H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm) | 5.91 L x 2.58 W x 1.34 H (150.0mm x 65.5mm x 34.0mm) |