MF-LR550/20-0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MF-LR550/20-0.
| Image |
| Fabricant | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Strap | Strap | Strap | Strap | Strap |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A |
| Current-Trip(It) | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A | 10.5 A |
| TimetoTrip | 5 s | 5 s | 5 s | 5 s | 5 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 9 mOhms | 9 mOhms | 9 mOhms | 9 mOhms | 9 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | User Defined | User Defined | User Defined | User Defined | User Defined |
| Size/Dimension | 1.417 L x 0.283 W (36.00mm x 7.20mm) | 1.417 L x 0.283 W (36.00mm x 7.20mm) | 1.417 L x 0.283 W (36.00mm x 7.20mm) | 1.417 L x 0.283 W (36.00mm x 7.20mm) | 1.417 L x 0.283 W (36.00mm x 7.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |