Gaia Converter MGDBK10QE/Y
Numéro de pièce
MGDBK10QE/Y
Fabricant
Gaia Converter
Catégorie :
DC/DC-Wandler
Emballage
8-DIP Module, 4 Leads
Fiche technique
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MGDBK10QE/Y.pdf
Description
DC DC CONVERTER
Product details
1. How to order MGDBK10QE/Y on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MGDBK10QE/Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MGDBK10QE/Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MGDBK10QE/Y.
Fabricant Gaia Converter Gaia Converter Gaia Converter Gaia Converter Gaia Converter
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MGDK10 (10W) MGDK10 (10W) MGDK10 (10W) MGDK10 (10W) MGDK10 (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Input(Max) 160V 160V 160V 160V 160V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 800mA 800mA 800mA 800mA 800mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 95°C -40°C ~ 95°C -40°C ~ 95°C -40°C ~ 95°C -40°C ~ 95°C
Efficiency 80% 80% 80% 80% 80%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.57 L x 1.02 W x 0.32 H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm) 1.57 L x 1.02 W x 0.32 H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm) 1.57 L x 1.02 W x 0.32 H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm) 1.57 L x 1.02 W x 0.32 H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm) 1.57 L x 1.02 W x 0.32 H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)