MKP1845247205G.pdf
| Image |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKP1845 | MKP1845 | MKP1845 | MKP1845 | MKP1845 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 700V | 700V | 700V | 700V | 700V |
| VoltageRating-DC | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.315 Dia x 1.142 L (8.00mm x 29.00mm) | 0.315 Dia x 1.142 L (8.00mm x 29.00mm) | 0.315 Dia x 1.142 L (8.00mm x 29.00mm) | 0.315 Dia x 1.142 L (8.00mm x 29.00mm) | 0.315 Dia x 1.142 L (8.00mm x 29.00mm) |