MKT1820715165.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1820715165.
| Image |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKT1820 | MKT1820 | MKT1820 | MKT1820 | MKT1820 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 63V | 63V | 63V | 63V | 63V |
| VoltageRating-DC | 160V | 160V | 160V | 160V | 160V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 2.067 (52.50mm) | 2.067 (52.50mm) | 2.067 (52.50mm) | 2.067 (52.50mm) | 2.067 (52.50mm) |